HAKKIMIZDA

SAYFAYI PAYLAŞ
Hakkımızda

“Kariyer Planlaması ve Şöhret Yönetimi”

Temmuz Karikutal kimdir?

2003 yılında Doğan Medya Grubu’nda TV kariyerine başlayan Temmuz Karikutal, bu sürede Doğan Grubu bünyesinde bulunan Kanal D, Star TV, CNN Türk, Dream TV gibi birçok televizyon kanalının inhouse olarak kurgularını yaptı ve canlı yayınların rejisinde bulundu. Doğan Medya Grubu’nda çalışırken 2005 yılında Mandalina Casting’i kurdu. Medya sektöründe çalışırken, aynı zamanda oyunculuk ve menajerlik çalışmalarını da sürdürdü. Bu süreçte Yağmur Zamanı, Binbir Gece gibi dizilerde ve Anadolu Sigorta reklam filminde başrol oynadı. Menajerliğini üstlendiği başarılı oyuncular ve sektöre kazandırdığı yeni yüzler ile kısa sürede Mandalina markasının da, sektördeki bilinirliğini arttıran Karikutal, 2007 yılında Doğan Medya Grubu’ndaki görevinden ayrıldı.

2007 yılında FOX ekranlarında yayınlanan Arka Sıradakiler dizisinde, dört sezon boyunca Yadigar karakterini canlandırdı. Arka Sıradakiler dizisinde rol alırken, 2009 yılında geçirdiği trafik kazası sonucunda boynu kırıldı ve boyundan aşağısı felç oldu. Uzun süre tedavilerine devam eden Karikutal pes etmedi ve doktorların imkansız dediği mucizeleri başardı. Yürüyemez denirken yürüdü. Ve rol aldığı Arka Sıradakiler dizisine geri dönerek oyunculuğa devam etti. Aynı zamanda tedavisinden dolayı ara verdiği menajerliğe de yine devam etti.

2014 yılında Mandalina markasına, bir faaliyet alanı daha ekledi ve Mandalina Oyunculuk Kursu’nu hayata geçirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Özel Mandalina Oyunculuk Kursu’nda, usta eğitmen kadrosu ile 500’den fazla oyuncu adayını yetiştiren Karikutal, sektöre birçok yeni yüz kazandırdı.

2019 yılında sadece menajerlik, danışmanlık ve prodüksiyon hizmetleri yaparak yoluna devam etme kararı alan Temmuz Karikutal, yeni şirketi Temmuz Karikutal Menajerlik Danışmanlık Prodüksiyon Hizmetleri Ltd. Şti. ‘yi kurdu.

  • Misyonumuz

    Oyunculuğu meslek edinmiş profesyonel oyuncuların ve meslek edinmek isteyen oyuncu adaylarının kariyer planlamalarının iyi yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, bizimle çalışan oyuncularımızın kariyer planlamalarını en iyi ve doğru şekilde yapmak için ekibimizle çalışıyoruz.

  • Vizyonumuz

    Genç, dinamik, disiplinli, ilkeli ve sorumlu yaklaşımlarımızla, televizyon ve sinema sektöründe ilk akla gelen, lider menajerlik firması olmak. Çalışmış olduğumuz yapımcılar ve oyuncularımız arasındaki köprüyü en doğru iletişim ile sağlayarak, bizi tercih eden oyuncularımızın basın ilişkilerinden, yapımcı-yönetmen ilişkilerine, set adabına kadar birçok konuda danışmanlığını da üstlenerek, kariyer planlaması ve şöhret yönetimi konusunda tercih edilen lider bir şirket olmak.

BUGÜNE KADAR

  • 1377 DİZİ
  • 1891 REKLAM
  • 348 SİNEMA FİLMİ

3616 PROJE İLE ÇALIŞTIK

Bizimle çalışmak isteyen oyuncular
CV, Headshot fotoğraf ve showreel görüntülerini aşağıdaki mail adresimize gönderebilirler.

temmuz@temmuzkarikutal.com.tr